ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola

k navigaci

2021

Svatba Kateřiny Štěrbové – 26. 6. 2021

Sobota 26. 6. 2021 byla pro náš orchestr velmi zajímavá, protože se udály dvě události, a to radostná a důležitá. Tou radostnou byla svatba dlouholeté členky orchestru Kateřiny štěrbové a ta druhá důležitá – první velký koncert po koronavirové pandemii a to hned na prestižním festivalu Mozartovy děti v Brně na nám. Svobody. Katčina svatba byla v 11:30 na hradě v Boskovicích, takže jsme využili autobus, který nás měl vést do Brna a celý orchestr zajel do Boskovic. Zahráli jsme na hradě po obřadu novomanželům několik skladeb a tradičně zazpívali Rožnovské hodiny. Všechno se moc povedlo a novomanželé Šafránkovi i svatebčané byli na míru spokojeni. Blahopřejeme!

  

Koncert na nám. Svobody v Brně - 26. 6. 2021

První vystoupení, které náš orchestr absolvoval po zmírnění covidových opatřeních, bylo na festivalu „Mozartovy děti“ na nám. Svobody v Brně. Zde jsme jako orchestr dostali prostor na 2 hodinový koncert. Přesto, že jsme na nácvik měli pouze 4 zkoušky, zahráli jsme výborně a dá se říci, že náš koncert byl vyvrcholením celého festivalu, což nám bylo mnohokrát zdůrazňováno od pořadatelů i od odborníků – muzikantů, kteří koncert sledovali. Zahráli jsme celkem 18 skladeb různého charakteru. Např. dva fragmenty z Novosvětské symfonie A. Dvořáka, Handlovo Let me weep ve výborném podání Renaty Svobodové. Dále filmové melodie E. Morriconeho. Karel Vacek byl zastoupen jeho Šumařinkou. Ale hráli se také modernější skladby jako např. směs světoznámé kapely Queen. Jazz-rocovká skladba Joe Zawinula a také se velmi líbila zpěvačka Radka Dostálová s písněmi Marty Kubišové a Edith Piaf. Úspěch, který jsme v Brně zaznamenali, celému orchestru velmi pomohl a vlil všech do žil novou muzikantskou mízu.

 

Promenádní koncert v Letovicích - 29. 8. 2021 

Celé prázdniny orchestr zkoušel. Je pravda, že zkoušky vlivem prázdnin a dovolených poznamenala malá účast muzikantů, ale vždy se dalo hrát. 14 dní před termínem promenádního koncertu byl však orchestr kompletní a v neděli 29. 8. 2021 opět zářil v plném lesku a kompletní sestavě. Zahráli jsme prověřený repertoár a posluchači se 2 hodiny bavili skladbami různých žánrů. Orchestr hrál výborně.

 

Svitavy – Festival malých dechovek - 4. 9. 2021

Již podruhé jsme se jako hosté zúčastnili festivalu malých dechových orchestrů Svitavy 2021. Tentokrát jsme nevystupovali na začátku festivalu, ale uprostřed a markantní rozdíl zvuku orchestru, co se týče barevnosti a možností velkého obsazení, byl velmi markantní. Nechceme v žádném případě podceňovat obsazení malých dechovek, protože zúčastněné kapely byly všechny, co se týče hráčských schopností, výborné. Jen bohatost repertoáru byla stále stejně fádní (polka, valčík, sem tam orchestrálka), což po čase přestává bavit. Kdežto náš repertoár bohatý na mnoho hudebních žánrů a při výborné interpretaci, to je úplně něco jiného. Takto se také vyjadřovali posluchači i odborníci, kteří nás slyšeli. Jeden z dopisů a názorů výborného svitavského muzikanta je přiložen.

 

Husí slavnosti Boskovice - 26. 9. 2021 

V neděli 26. 9. 2021 dostal náš orchestr možnost vystoupit na náměstí v Boskovicích v rámci populárních Husích slavností. Boskovice jsou odedávna centrem kulturního života blanenského koncertu a Husí slavnosti si za 17 let svého trvání vydobyly prestižní postavení v amatérském i profesionálním uměleckém kalendáři hudebníků všech žánrů. Naše vystoupení předcházeli malé potíže, protože jsme se na podium nemohli všichni směstnat a tak museli flétny a klarinety zůstat pod podiem, což byl zase problém kvůli ozvučení. Vše ale pan zvukař Pavel Vlach vyřešil a koncert začal dokonce dříve, než měl. Hráli jsme velmi náročný program bohatý na střídání žánrů a stylů hudby. Během našeho vystoupení se horní část náměstí plnila posluchači až do úplného zaplnění. Lidé pozorně poslouchali a nadšeně tleskali. Dokonce i malé děti přestali běhat a skákat. Seděli na zemi a tiše poslouchali, což nám jako velkou raritu připomnělo a zdůraznilo po koncertě několik posluchačů. Za poslední 3 měsíce absolvoval VDO 4 velké koncerty v Brně, Letovicích, Svitavách a Boskovicích a ten poslední boskovský byl vyvrcholením naší letní sezóny. Orchestr po stránce vyspělosti muzikantů, jejich technických, tónových i výrazových schopností vzácně vyzrává. Ohlasy na naše koncerty jsou výborné, takže jen tak dále a také pozor abychom se z toho neposr....

 

Stěhování zkušebny - 5. 10. 2021

 Naše ZUŠ Letovice prochází velkou změnou. Rozhodnutím Rady a Zastupitelstva města Letovice bude budova školy rekonstruována a částečně dostavěna. Toto rozhodnutí přišlo koncem dubna 2021 a  stěhování školy začalo od měsíce května, kdy se do skladů v Bytexu začal vozit nábytek a současně se začali stěhovat písemnosti, archivy a nástroje do skladu v Tylexu. Kompletní stěhování všeho kromě zkušebny VDO začalo poslední týden v červnu a trvalo prakticky celé prázdniny. Zkušebna VDO ale fungovala normálně v původní budově ZUŠ až do 5. 10. 2021, kdy byla přestěhována do hlavní budovy Tylexu. Předpokládáme, že do zrekonstruované budovy na náměstí se vrátíme nejpozději v září 2023.


Školní akce

2. 2. 
Okresní kolo soutěže
  ve hře dechových nástrojů
- ZUŠ Boskovice

13. 2. 
Taneční vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16 hod. kulturní dům Olešnice

14. 2.
Pohádka Kouzelný štětec
- dopoledne pro MŠ a ZŠ
Kulturní dům Letovice

Žákovská besídka
  třídy uč. Veroniky Hromkové
- 17 hod. sál v I. patře,
   Českobratrská 5

15. 2.
Pohádka Kouzelný štětec
- 17:00 hod. Kulturní dům Letovice

21. 2.
Taneční vystoupení
   třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 10 hod. ZŠ Křetín

8. 3.
Taneční vystoupení
   třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16 hod. hala ZŠ Kunštát

23. 3.
Taneční vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
  pro MŠ a ZŠ
- 10 hod. kulturní dům Letovice

30. 3.
Taneční vystoupení 
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16:00 hod. Kulturní dům Letovice

6. - 10. 4.
Velikonoční prázdniny

20. 4.
I. absolventský koncert
- 15:30 hod. kulturní dům Letovice
- 15:00 hod. focení absolventů

28. 4. - 1. 5. 
Koncertní zájezd VDO
   - Budapešť, Maďarsko

10. 5.
II. absolventský koncert
- 15:30 hod. kulturní dům Letovice

22. 6. 
Záverečné vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16:00 hod. Kulturní dům Letovice

28. 6.
Žákovská besídka
   třídy uč. Vladimíra Pečinky
- 16:00 hod. areál AFK Letovice

1. 7.
Show program VDO
- areál AFK Letovice


HLAVNÍ MENU

Facebook Sledujte nás
na Facebooku


Náhodné foto z galerie

Obr


Základní umělecká škola Letovice, příspěvková organizace

Masarykovo nám. 203/29
679 61 LETOVICE

tel.: +420 777 674 203
zusletovice@zusletovice.cz

ID datové schránky: bzf3dep

KANCELÁŘ ŠKOLY JE 
BĚHEM REKONSTRUKCE
BUDOVY PŘESTĚHOVÁNA:
... TYRŠOVA 8, LETOVICE ...
(v přízemí budovy internátu MSŠ Letovice)
TELEFON: 777674203

************************

Kontaktní údaje na 
     Pověřence pro ochranu
     osobních údajů:

Vzdělávací institut pro Moravu, příspěvková organizace,
Hybešova 15,
Brno, 602 00,
Mgr. Martin Michalíček,
tel.: +420 / 732 337 492,
e-mail: 
gdpr@vim-jmk.cz
           michalicek@vim-jmk.cz


ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola