ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola

k navigaci

2021

Svatba Kateřiny Štěrbové – 26. 6. 2021

Sobota 26. 6. 2021 byla pro náš orchestr velmi zajímavá, protože se udály dvě události, a to radostná a důležitá. Tou radostnou byla svatba dlouholeté členky orchestru Kateřiny štěrbové a ta druhá důležitá – první velký koncert po koronavirové pandemii a to hned na prestižním festivalu Mozartovy děti v Brně na nám. Svobody. Katčina svatba byla v 11:30 na hradě v Boskovicích, takže jsme využili autobus, který nás měl vést do Brna a celý orchestr zajel do Boskovic. Zahráli jsme na hradě po obřadu novomanželům několik skladeb a tradičně zazpívali Rožnovské hodiny. Všechno se moc povedlo a novomanželé Šafránkovi i svatebčané byli na míru spokojeni. Blahopřejeme!

  

Koncert na nám. Svobody v Brně - 26. 6. 2021

První vystoupení, které náš orchestr absolvoval po zmírnění covidových opatřeních, bylo na festivalu „Mozartovy děti“ na nám. Svobody v Brně. Zde jsme jako orchestr dostali prostor na 2 hodinový koncert. Přesto, že jsme na nácvik měli pouze 4 zkoušky, zahráli jsme výborně a dá se říci, že náš koncert byl vyvrcholením celého festivalu, což nám bylo mnohokrát zdůrazňováno od pořadatelů i od odborníků – muzikantů, kteří koncert sledovali. Zahráli jsme celkem 18 skladeb různého charakteru. Např. dva fragmenty z Novosvětské symfonie A. Dvořáka, Handlovo Let me weep ve výborném podání Renaty Svobodové. Dále filmové melodie E. Morriconeho. Karel Vacek byl zastoupen jeho Šumařinkou. Ale hráli se také modernější skladby jako např. směs světoznámé kapely Queen. Jazz-rocovká skladba Joe Zawinula a také se velmi líbila zpěvačka Radka Dostálová s písněmi Marty Kubišové a Edith Piaf. Úspěch, který jsme v Brně zaznamenali, celému orchestru velmi pomohl a vlil všech do žil novou muzikantskou mízu.

 

Promenádní koncert v Letovicích - 29. 8. 2021 

Celé prázdniny orchestr zkoušel. Je pravda, že zkoušky vlivem prázdnin a dovolených poznamenala malá účast muzikantů, ale vždy se dalo hrát. 14 dní před termínem promenádního koncertu byl však orchestr kompletní a v neděli 29. 8. 2021 opět zářil v plném lesku a kompletní sestavě. Zahráli jsme prověřený repertoár a posluchači se 2 hodiny bavili skladbami různých žánrů. Orchestr hrál výborně.

 

Svitavy – Festival malých dechovek - 4. 9. 2021

Již podruhé jsme se jako hosté zúčastnili festivalu malých dechových orchestrů Svitavy 2021. Tentokrát jsme nevystupovali na začátku festivalu, ale uprostřed a markantní rozdíl zvuku orchestru, co se týče barevnosti a možností velkého obsazení, byl velmi markantní. Nechceme v žádném případě podceňovat obsazení malých dechovek, protože zúčastněné kapely byly všechny, co se týče hráčských schopností, výborné. Jen bohatost repertoáru byla stále stejně fádní (polka, valčík, sem tam orchestrálka), což po čase přestává bavit. Kdežto náš repertoár bohatý na mnoho hudebních žánrů a při výborné interpretaci, to je úplně něco jiného. Takto se také vyjadřovali posluchači i odborníci, kteří nás slyšeli. Jeden z dopisů a názorů výborného svitavského muzikanta je přiložen.

 

Husí slavnosti Boskovice - 26. 9. 2021 

V neděli 26. 9. 2021 dostal náš orchestr možnost vystoupit na náměstí v Boskovicích v rámci populárních Husích slavností. Boskovice jsou odedávna centrem kulturního života blanenského koncertu a Husí slavnosti si za 17 let svého trvání vydobyly prestižní postavení v amatérském i profesionálním uměleckém kalendáři hudebníků všech žánrů. Naše vystoupení předcházeli malé potíže, protože jsme se na podium nemohli všichni směstnat a tak museli flétny a klarinety zůstat pod podiem, což byl zase problém kvůli ozvučení. Vše ale pan zvukař Pavel Vlach vyřešil a koncert začal dokonce dříve, než měl. Hráli jsme velmi náročný program bohatý na střídání žánrů a stylů hudby. Během našeho vystoupení se horní část náměstí plnila posluchači až do úplného zaplnění. Lidé pozorně poslouchali a nadšeně tleskali. Dokonce i malé děti přestali běhat a skákat. Seděli na zemi a tiše poslouchali, což nám jako velkou raritu připomnělo a zdůraznilo po koncertě několik posluchačů. Za poslední 3 měsíce absolvoval VDO 4 velké koncerty v Brně, Letovicích, Svitavách a Boskovicích a ten poslední boskovský byl vyvrcholením naší letní sezóny. Orchestr po stránce vyspělosti muzikantů, jejich technických, tónových i výrazových schopností vzácně vyzrává. Ohlasy na naše koncerty jsou výborné, takže jen tak dále a také pozor abychom se z toho neposr....

 

Stěhování zkušebny - 5. 10. 2021

 Naše ZUŠ Letovice prochází velkou změnou. Rozhodnutím Rady a Zastupitelstva města Letovice bude budova školy rekonstruována a částečně dostavěna. Toto rozhodnutí přišlo koncem dubna 2021 a  stěhování školy začalo od měsíce května, kdy se do skladů v Bytexu začal vozit nábytek a současně se začali stěhovat písemnosti, archivy a nástroje do skladu v Tylexu. Kompletní stěhování všeho kromě zkušebny VDO začalo poslední týden v červnu a trvalo prakticky celé prázdniny. Zkušebna VDO ale fungovala normálně v původní budově ZUŠ až do 5. 10. 2021, kdy byla přestěhována do hlavní budovy Tylexu. Předpokládáme, že do zrekonstruované budovy na náměstí se vrátíme nejpozději v září 2023.


Školní akce

2. - 10. 6.
Zájezd Chorvatsko
- Jelsa, resort Fontana
- přistavení autobusu 2.6. v 16 hod.
   aut.stanice DOPAZ u vlakového
   nádraží Letovice
- návrat zpět v sobotu 10. 6. ráno

7. 6. 
Výstava žáků výtvarného oddělení
  - 15:30 hod. ZŠ Kunštát

Besídka Předškoláčku
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

9. 6. 
Žákovská besídka
  třídy uč. Milana Václava Hakla
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

10. 6.
Svátky řemesel Kunštát
  - 13-13:45 hod. VDO 

13. 6. 
Žákovská besídka tříd 
  uč. Kateřiny Suchnové,
  Jiřího Mifka, Pavla Malého a
  Jitky Pecháčkové
 - 15:00 hod. ZŠ Vísky

Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Nečasové
  - 15 hod. areál AFK 

14. 6.
Závěrečné vystoupení
  tanečního oddělení
  uč. Jany Vinklerové
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

16. 6.
Žákovská besídka
tříd uč. Petra Jaška, Sergeje
   Golubkova a Petra Křivinky
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice 

18. 6.
Taneční vystoupení 
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
  pro Paprsek Velké Opatovice

19. - 23. 6.
Závěrečné a postupové zkoušky

19. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 10:15 hod.
   Kulturní dům Letovice

Kytarový koncertík
  třídy uč. Zuzany Pernicové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

21. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 17:00 hod.
  Kulturní dům Letovice

22. 6. 
Záverečné vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16:00 hod. Kulturní dům Letovice

23. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Anny Pařilové
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

Závěrečné posezení zaměstnanců
   - areál AFK

26. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Portlové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

Letní koncertík
 - 16 hod. půda Radnice v Olešnici

Žákovská besídka
  třídy uč. Jitky Pecháčkové
- 17 hod. sál v I. patře
   Českobratrská 5
 

27. 6.
Pedagogická porada
- 10:00 hod. kulturní dům Letovice

Žákovská besídka
   třídy uč. Vladimíra Pečinky
- 16:00 hod. areál AFK Letovice

1. 7.
Koncert VDO
- areál AFK Letovice
- 14:00 hod.

1. - 3. 9.
Zájezd VDO Vozokany

5. - 8. 10.
Zájezd VDO Kirchlinteln


HLAVNÍ MENU

Facebook Sledujte nás
na Facebooku


Náhodné foto z galerie

Obr


Základní umělecká škola Letovice, příspěvková organizace

Masarykovo nám. 203/29
679 61 LETOVICE

tel.: +420 777 674 203
zusletovice@zusletovice.cz

ID datové schránky: bzf3dep

KANCELÁŘ ŠKOLY JE 
BĚHEM REKONSTRUKCE
BUDOVY PŘESTĚHOVÁNA:
... TYRŠOVA 8, LETOVICE ...
(v přízemí budovy internátu MSŠ Letovice)
TELEFON: 777674203

************************

Kontaktní údaje na 
     Pověřence pro ochranu
     osobních údajů:

Vzdělávací institut pro Moravu, příspěvková organizace,
Hybešova 15,
Brno, 602 00,
Mgr. Martin Michalíček,
tel.: +420 / 732 337 492,
e-mail: 
gdpr@vim-jmk.cz
           michalicek@vim-jmk.cz

***************************


ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola