ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola

k navigaci

2019

Pietní slavnost - 7. 5. 2019

Každoročně se VDO účastní svým vystoupením pietní vzpomínkové slavnosti u památníku padlých u kostela sv. Prokopa a na Koupališti. I letos se této akce náš orchestr zhostil tradičně velmi dobře a důstojně. V 19 hod. proběhl pietní akt u památníku padlých z 1. světové války a ve 20 hod. u památníku na Koupališti. Následoval lampionový průvod a zakončení celé akce bylo v areálu hasičské zbrojnice. 

 

X. show VDO – 26. 5. 2019

V neděli 26. 5. se uskutečnili dvě představení X. jubilejní show VDO s podtitulem Show pohádkově nádherná, upletená z nejkrásnějších českých i světových hitů. Na obě představení ve 14 a v 17 hod. se sál jízdárny přeplnil posluchači, kteří svým bouřlivým potleskem provázeli velmi úspěšnou show. Celkem přišlo na 600 diváků. Show byla sestavena z českých a světových hitů, které byly propojeny průvodním slovem tří herců, českým muzikantem a hlavním průvodcem celé show byl Petr Prosser, dále W. A. Mozarta ztvárnil Martin Moučka a Franka Sinatru si zahrál Petr Kmeč. Tito tři herci velmi vtipnou formou glosovali a provázeli celý program. Po zaznění úvodního gongu nastupoval celý orchestr na pochod z opery Aida a v úvodu také zazněla tradičně zpívaná znělka každé show „Ať muzika dnes  nám sálem zní“. Poté se ujal slova Petr Prosser jako potulný český muzikant z pohádky Obušku z pytle ven. Hrálo se celkem 11 skladeb.

1.     Husličky Vlasty Rédla – zpěv Petr Prosser

2.     Magický Mozart – nejznámější Mozartovy melodie

3.     My way – Frank Sinatra – zpěv Petr Kmeč

4.     Tak abyste to věděla – autor: Suchý, Šlitr – zpěv Barbora Křivinková a Petr Křivinka

5.     Blue berryhill – sólová skladba pro pozoun – sólo Tomáš Lukeš

6.     Eye of the tiger – zpěv Radka Dostálová

7.     Selection from grease – směs melodií z muzikálu Pomáda

8.     Mambo sway – zpěv Barbora Křivinková

9.     Sladké hlouposti – zpěv Radka Dostálová a Petr Křivinka

10.                       Žralok zuby – zpěv Petr Kmeč

11.                       Babeta – orchestrální pochodová píseň

Celá show měla velký divácký ohlas. Bezprostředně po vystoupení přišlo gratulovat mnoho diváků a celý další týden přicházeli do ZUŠ emailové gratulace s přáním tuto show rozhodně na podzim opakovat. Celý orchestr byl úspěchem potěšen a dodalo mu to nový elán do celé sezóny. Velmi potěšen byl také dirigent a tvůrce celé show Petr Křivinka, který také divákům slíbil další 11 show na jaro 2020. 

 

Promenádní koncert Letovice – 23. 6. 2019 

V neděli 23. 6. proběhl již třetí promenádní koncert na náměstí T. G. Masaryka před radnicí. Poprvé vystupoval VDO sám bez mažoretek VoCoGou a bylo to dobře, protože orchestr nebyl limitován žádným omezením jak doby vystupování, tak jeho délkou. Koncert byl velmi dobře navštíven a jeho výkon byl standardně dobrý. Převážně se hrál repertoár z 10. show.

 

Zájezd Budapešť – 28. – 30. 6. 2019 

Na pozvání orchestru Tutta Forza a jeho dirigenta Rolanda Bakó přijel VDO do maďarské Köbanyi, což je 80 tis. část Budapešti. Pozvání jsme dostali u příležitosti svátku Sv. Ladislava – patrona Budapešti. Během dvou dnů bylo zde celkem 30 podií, na kterých vystupovalo celkem 2000 účinkujících. Na jednom z nich byl také náš společný dvouhodinový koncert. Hrály jsme známě světové melodie takové, které jsou pro posluchače vděčné. Zabrousily jsme také do závažnějšího repertoáru skladbami A. Dvořáka a B. Smetany. Ubytování a stravování bylo na dobré úrovni, takže náš hudební víkend v Budapešti lze hodnotit velmi kladně. Na oplátku jsme Maďary pozvali do Letovic na květen 2020, kdy chceme uspořádat 5. Mezinárodní festival. Návštěvy se také účastnili představitelé města Letovice, starosta Petr Novotný, místostarosta Radek Procházka a radní Jan Královec. Přítomen byl také nový ředitel MKS pan Tomáš Pléha. Tato delegace zde byla poprvé jako představitelé Letovic po podzimních volbách 2018. Měli s vedením Köbanyi jiný program než VDO, ale na našem společném koncertě byli a moc se jim líbil. Vedení města včele s panem Novotným musíme také poděkovat za financování dopravy do Budapešti a za vlídnou podporu. 

 

Svatba Pavla Janíka a Jany Truhlářové – 10. 8. 2019

Flétnista a mladý dirigent VDO Pavel Janík si v sobotu 10. 8. bral svoji velikou lásku Janu Truhlářovou. Jako při takovéto každé příležitosti přijede VDO zahrát novomanželům a popřát jim do jejich společného života vše dobré, nejkrásnější, nejlepší atd. Toto vše také proběhlo v 11 hod. u kostelíka v Černé Hoře a Pavlu Janíkovi a Janě už Janíkové zahrál orchestr tradičně slavnostní pochod, zazpívali se Rožnovské hodiny a skladba Škoda lásky. Naše vystoupení bylo velmi důstojné a bylo vidět, že jsme nejen Pavla a jeho novou ženu, ale všechny svatebčany potěšili a příjemně překvapili.

 

 Promenádní koncert v Boskovicích - 25. 8. 2019 

Po několika letech odmlky jsme účinkovali opět na promenádním koncertu v Boskovicích. Ve dvouhodinovém programu jsme ukázali náš široký repertoár. Od tradiční dechové hudby zastoupené např. polkou Karla Vacka Šumařinka až po melodie filmové, muzikálové. Dále zazněli latinsko-americké rytmy a také skladby populární hudby, jako např. Tak abyste to věděla, Mekki Messer, Loudá se půlměsíc, Nechte zvony znít, melodie Edith Piaf a další. Koncert měl u posluchačů velký ohlas a od pana ředitele Oldřicha Kováře jsme dostali pozvání na úvodní zahajovací promenádní koncert v roce 2020.

 

Návštěva orchestru Vilharmonie Kirchlinteln v Letovicích – 3. – 6. 10. 2019

Ve dnech 3. – 6. 10. 2019 navštívil Letovice zajímavý orchestr z družebního německého města Kirchlinteln, s nímž mají Letovice již 15 let navázanou partnerskou smlouvu. Orchestr byl zajímavý z toho důvodu, že ho tvořily převážně hráči na flétny všeho druhu. Od pikol, klasických fléten příčných až po tenorové a basové flétny. Velmi široký byl také park bicích nástrojů. Od soupravy tympánů, různých bubínků, tamburín, chrastidel až po zvonkohry, zvony a marimbu. Naši němečtí přátelé byli ubytováni na internátu Masarykovo školy a v její jídelně se také stravovali. V pátek 4. 10. ráno měl německý orchestr v naší ZUŠ zkoušku a později si všichni hosté prohlédli Letovice – zámek, lékárnu u Milosrdných bratří a kostel sv. Prokopa. Po večeři byli našimi hosty v sále ZUŠ, kde jsme se společně s našimi muzikanty vesele družili. V sobotu byl naplánován koncert na Masarykově náměstí v Boskovicích, ale hodně pršelo. Koncert se nekonal. Alespoň jsme jim dešti ukázali Boskovickou synagogu, židovské město, park a letní kino. Oběd byl v hotelu Záložna (knedlo, vepřo, zelo). V 15 hod. jsme se oba orchestry sešly již v zámecké jízdárně ke krátké zkoušce a v 16 hod. začal koncert. Na začátku proběhly oficiality s projevem starostů obou měst, předali jsme si navzájem drobné dárky atd. Němci hráli docela moderní repertoár sestavený z orchestrálních skladeb muzikálových melodií a zpívané populární písně. Po 50ti minutách jejich koncertu jsme nastoupili my a hráli jsme osvědčený výběr u našeho repertoáru. Vše se podařilo a zaplněný sál jízdárny nadšeně aplaudoval při dvou závěrečných společných skladbách (Píseň o čase a Škoda lásky). Po koncertu byl pěkný bohatý raut, který zafinancoval náš orchestr. Bavili jsme se společně až do 24 hod. Němci odjížděli v neděli ráno v 10 hod. a navzájem jsme si slíbili, že se oba orchestry opět za nějakou dobu setkají, tentokrát v Kirchlintelnu!

 

Rozsvěcení vánočního stromu Kunštát – 30. 11. 2019

V sobotu 30. 11. byl koncert našeho orchestru hlavním programem při rozsvěcování vánočního stromu. Byli jsme celkem překvapeni, že  tento program nebyl svěřen Kunštátské kapele, ale podle  pořadatelů nebyli  z jejich výkonem spokojeni. Za to náš koncertní výkon byl přijat velmi dobře a máme pozvání na příští rok.

 

Koledování Olešnice – 1. 12. 2019 

V rámci první adventní neděle účinkoval VDO v programu na olešnickém náměstí. Ve svém hodinovém vystoupení orchestr přednesl 20 koled v aranži brněnského skladatele Miloše Machka. Letos jsme některé koledy obohatili sborovým zpěvem celého orchestru a toto naše nové pojetí se setkalo s vřelým přijetím všech posluchačů, protože jsme je tak přirozeně vtáhli do zpěvu koled. Občerstvení je v Olešnici tradičně výborné, takže jsme byli velmi spokojeni.

 

Koledování Letovice – 1. 12. 2019 

Náš VDO se z Olešnice přesunul do Letovic, kde v 16:30 hod. začal náš hodinový koncert sestavený opět z koled Miloše Machka. Mezi jednotlivými koledami dirigent orchestru Petr Křivinka četl přítomným posluchačům různé pranostiky a vánoční zvyky, takže mnozí posluchači po koncertu velmi kvitovali to, že se o adventu a vánocích dozvěděli mnoho nového. Náš koncert jsme v polovině přerušili, protože proběhlo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu a projevy letovického starosty a faráře. Koncerty v Olešnici a Letovicích byly také oběma městy oceněny a za tyto peníze bude financován závěrečný večírek VDO 27.12.

 

Vánoční koncert v Blansku – 14. 12. 2019

V sobotu 14. 1. jsme uskutečnili vánoční koncert na Masarykově náměstí v Blansku. Bohužel první polovina našeho koncertu propršela, takže obecenstva bylo pomálu. Až teprve v druhé části našeho programu se náměstí začalo plnit a nakonec byla účast dobrá. Také pořadatelé k nám byli vstřícní a občerstvení se konalo.

 

Slavnostní vánoční koncert VDO v Letovicích – 18. 12. 2019

Slavnostní vánoční koncert je vždy velmi vhodnou příležitostí, kdy ocenit muzikanty za jejich zásluhy o rozvoj kultury v několika hudebních žánrech. Na letošním koncertu to byli bývalí členové VDO Kateřina Štěrbová, Petra Prudká, Petr Prudký, Zdeněk Hladil, Jan Bednář, Josef Vlach a Ivo Zoubek. Tito dlouholetí členové VOD byli vyznamenání medailí Rytíř hudebního umění a děkovným listem za výborné vlastní instrumentální schopnosti i dlouholetou spolupráci s VDO a vzornou reprezentaci ZUŠ Letovice a Města Letovice na mnoha tuzemských i zahraničních soutěžích, přehlídkách a festivalech. Dále byli vyznamenáni Zita Hofmanová, Josef Tesař a Zdeněk Bušina za vlastní instrumentální schopnosti a za jejich hudební život, kterým obohatili naši kulturní veřejnost. Dále byli oceněni medailí a děkovným listem hudebníci, kteří reprezentují styl folk a country Pavel Langer, Martin Hebelka, Jiří Kouřil a Radek Weigl. Ocenění získali za dlouholetou úspěšnou kariéru a výrazný přínos pro hudební kulturnost naší společnosti. Před oceněním, které proběhlo v polovině koncertu zazněly vánoční písně Rolničky – zpěv Radka Dostálová, Já sním o vánocích – zpěv Radek Procházka, Adagio – sólo na soprán saxofon Milan Kalhous, Dávám víc – Cańt help falling in love whit you – v originále zazpíval Radoslav Štěrba, Jsou svátky – zpěv Petr Křivinka, orchestrální skladba Pasadena skladatele Jacoba de Haana, Vánoční – zpěv Radka Dostálová. Druhá polovina programu byla věnována koledám, kdy do posledního místa zaplněný sál zpíval sborově 6 nejznámějších českých kole za doprovodu našeho orchestru. Na závěr po mohutném potlesku jsme zahráli radostnou vánoční píseň Padá sníh – zpěv Radka Dostálová a jako přídavek tradiční Purpuru – zpíval celý sál. Po skončení byli účinkující a vyznamenaní pozváni na bohatý raut. Koncet i atmosféra koncertu byly skvělé.

 

Závěrečná besídka VDO – 27. 12. 2019 

Tradiční setkání VDO proběhlo opět výborně. Peklo se prase, jedlo se cukroví, tlačenka a sekaná. Pilo se vše, co dobré jest. Každý vyhrál v bohaté tombole nějakou hodnotnou cenu nebo blbost. Všichni jsme se bavili, vše se snědlo a vypilo a tak to má být.


Školní akce

2. - 10. 6.
Zájezd Chorvatsko
- Jelsa, resort Fontana
- přistavení autobusu 2.6. v 16 hod.
   aut.stanice DOPAZ u vlakového
   nádraží Letovice
- návrat zpět v sobotu 10. 6. ráno

7. 6. 
Výstava žáků výtvarného oddělení
  - 15:30 hod. ZŠ Kunštát

Besídka Předškoláčku
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

9. 6. 
Žákovská besídka
  třídy uč. Milana Václava Hakla
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

10. 6.
Svátky řemesel Kunštát
  - 13-13:45 hod. VDO 

13. 6. 
Žákovská besídka tříd 
  uč. Kateřiny Suchnové,
  Jiřího Mifka, Pavla Malého a
  Jitky Pecháčkové
 - 15:00 hod. ZŠ Vísky

Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Nečasové
  - 15 hod. areál AFK 

14. 6.
Závěrečné vystoupení
  tanečního oddělení
  uč. Jany Vinklerové
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

16. 6.
Žákovská besídka
tříd uč. Petra Jaška, Sergeje
   Golubkova a Petra Křivinky
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice 

18. 6.
Taneční vystoupení 
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
  pro Paprsek Velké Opatovice

19. - 23. 6.
Závěrečné a postupové zkoušky

19. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 10:15 hod.
   Kulturní dům Letovice

Kytarový koncertík
  třídy uč. Zuzany Pernicové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

21. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 17:00 hod.
  Kulturní dům Letovice

22. 6. 
Záverečné vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16:00 hod. Kulturní dům Letovice

23. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Anny Pařilové
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

Závěrečné posezení zaměstnanců
   - areál AFK

26. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Portlové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

Letní koncertík
 - 16 hod. půda Radnice v Olešnici

Žákovská besídka
  třídy uč. Jitky Pecháčkové
- 17 hod. sál v I. patře
   Českobratrská 5
 

27. 6.
Pedagogická porada
- 10:00 hod. kulturní dům Letovice

Žákovská besídka
   třídy uč. Vladimíra Pečinky
- 16:00 hod. areál AFK Letovice

1. 7.
Koncert VDO
- areál AFK Letovice
- 14:00 hod.

1. - 3. 9.
Zájezd VDO Vozokany

5. - 8. 10.
Zájezd VDO Kirchlinteln


HLAVNÍ MENU

Facebook Sledujte nás
na Facebooku


Náhodné foto z galerie

Obr


Základní umělecká škola Letovice, příspěvková organizace

Masarykovo nám. 203/29
679 61 LETOVICE

tel.: +420 777 674 203
zusletovice@zusletovice.cz

ID datové schránky: bzf3dep

KANCELÁŘ ŠKOLY JE 
BĚHEM REKONSTRUKCE
BUDOVY PŘESTĚHOVÁNA:
... TYRŠOVA 8, LETOVICE ...
(v přízemí budovy internátu MSŠ Letovice)
TELEFON: 777674203

************************

Kontaktní údaje na 
     Pověřence pro ochranu
     osobních údajů:

Vzdělávací institut pro Moravu, příspěvková organizace,
Hybešova 15,
Brno, 602 00,
Mgr. Martin Michalíček,
tel.: +420 / 732 337 492,
e-mail: 
gdpr@vim-jmk.cz
           michalicek@vim-jmk.cz

***************************


ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola