ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola

k navigaci

2003

4. - 5. 1. 2003 – Mezinárodní soutěž Praha 2003
Rok 2003 zahájil MDO velmi úspěšně. Ve dnech 4. – 5.1.2003 proběhla v Praze Mezinárodní soutěž velkých dechových hudeb. Náš orchestr zde získal Zlaté pásmo a také Zlatý pohár poroty za nejlépe provedenou povinnou skladbu Hategana – rumunský tanec skladatele Karola Pádivého. Náš orchestr zde byl také nominován na festival Kmochův Kolín 2003. Porota ve složení Evžen Zámečník, Karel Bělohoubek, Karel Zeman a Stanislav Horák ve svých hodnotitelských listech velmi vysoce vyzvedávala technickou úroveň orchestru, velmi dobrou souhru jednotlivých sekcí, líbila se jim dramaturgie programu a dynamika. Kromě již zmíněné Hategany orchestr zahrál Fantazii svobodného světa, Pozdrav Venuši a druhou část barokní suity Tedda Huggense. Tohoto mimořádného úspěchu MDO si všichni mladí muzikanti velmi váží a zcela jistě se jedná o jeden z vrcholných úspěchů našeho orchestru.

6. 3. 2003 – Jarní koncert MDO
Na tomto koncertu zazněly připravované skladby na Kmochův Kolín. Jednalo se o Fantazii svobodného světa, Kuchařské hostiny, Hategana, Slovanský tanec č. 2,3, Dálnice. Koncert byl velmi dobře připraven. Poděkování patří rodičům ze SRPŠ za nezištnou pomoc při organizaci koncertu a přípravu občerstvení.

14. 4. 2003 – Koncert v Moravské Chrastové
Obecní úřad v Moravské Chrastové pozval MDO a mažoretky na akci pro důchodce. V hodinovém programu náš orchestr předvedl část koncertního programu, ve kterém zazněly také skladby od Bedřicha Smetany Luisina polka, Sukova Sousedská, Mozartovy melodie - takže skladby klasiků, ale zazněly zde také skladby swingového charakteru Tmavomodrý svět, Měsíční serenáda, Dlouhá bílá noc, Nádherný svět a další.

7. 5. 2003 – Vzpomínkové setkání v rámci 58. výročí ukončení 2.svět. války
Toto shromáždění se uskutečnilo před pomníkem umučených na letovickém Koupališti. V projevu starosty Josefa Novotného zazněly slova o nutnosti připomínat neustále všem generacím zrůdnost války. MDO svými skladbami opět podtrhl důstojnost tohoto shromáždění.

13. - 15. 6. 2003 - Kmochův Kolín 2003
MDO Letovice společně s dalšími čtyřmi mládežnickými orchestry Jeseník, Krnov, Kolín, Čáslav vystoupil na samostatném koncertu na hlavním pódiu kolínského náměstí, ale dále také na mažoretkovém show a v průvodu městem. Monsterkoncert, který byl vyvrcholením celého Kmochova Kolína, sledovalo na 1000 posluchačů. Petr Křivinka, dirigent našeho orchestru, měl tu čest řídit pochod Fr. Kmocha Proč ten ptáček jarabáček. Před zahájením hlavního nedělního programu byli také všichni dirigenti pozváni na kolínskou radnici, kde jim starosta Kolína pan Jiří Marek předal upomínkové předměty a poděkoval jim za účast na letošním festivalu. Později zde byl také seminář pro dirigenty a hudební skladatele. Jako poznatek z tohoto semináře je nutno říci, že si všichni přítomní velmi stěžovali na velký nezájem médií o dechovou hudbu, ale hlavně na nedostatek mladých hudebníků. Vše je nutno řešit výpomocemi učitelů, a tak mnoho hudeb už mládežnických není. Je to problém i našeho orchestru. Kmochův Kolín byl velmi úspěšný, pořadatelé s námi počítají za dva až tři roky opět.

28. - 29. 6. 2003 - Festival hudby a tance Letovice
Hlavním hostem letošního festivalu byl orchestr z chorvatského Trogiru, se kterým má MDO také navázanou družbu. Trogirský orchestr byl v Letovicích od 25. do 30. 6. a během těchto šesti dnů měl společně s námi a mažoretkami koncerty v Letovicích, Boskovicích, Svitavách, Blansku a Sloupě. Během jeho pobytu jsme se snažili ukázat našim přátelům jak pamětihodnosti, tak přírodní krásy blanenského okresu, např. zámek a hrad Boskovice, zámky v Lysicích a Rájci, sloupsko-šošůvské jeskyně a brněnský hrad Špilberk. Vyvrcholením jejich návštěvy byl festival, který naše ZUŠ pravidelně pořádá. Kromě naší a chorvatské hudby se ho také zúčastnily malé dechové hudby z Jedovnic, Jevíčka a Svitav.

11. 8. - 20. 8. 2003 – MDO v Trogiru a Starém Gradu
Starostové měst Trogir a Starý Grad pan Vladek Malčevič a pan Visko Haladič pozvali náš orchestr do svých měst v rámci Festivalu kulturního dalmatského léta, který se koná pod záštitou splitské župy. Orchestr přijel nejprve do Trogiru - městečka vzdáleného 20 km od Splitu, kde měl v překrásném prostředí starého města čtyři koncerty. V Trogiru jsme se zdrželi tři dny a potom jsem přejeli na ostrov Hvar, kde jsme společně s místními obyvateli slavili jejich největší svátek – svátek svatého Rocha. Celý pobyt ve Starém Gradu byl ovlivněn velkým požárem, který zachvátil asi třetinu ostrova a MDO byl ubytován v náhradních prostorách dětského tábora. Toto ubytování nebylo ideální, ale i přesto se s ním vyspělý kolektiv popasoval. Dne 16. 8. 2003 bylo dirigentu MDO a řediteli ZUŠ Letovice Petru Křivinkovi uděleno vyznamenání chorvatské republiky a splitsko-dalmatské župy za dlouholetou kulturní pomoc a rozvoj chorvatsko-českých vztahů v oblasti školství, kultury a turismu. Současně mu bylo také uděleno čestné občanství Starého Gradu.

2. 9. 2003 – Koncert MDO v Boskovicích
Při příležitosti slavnostního otevření SOU Boskovice s novým názvem SOU André Citroëna se uskutečnil koncert MDO a mažoretek před hlavní budovou učiliště. Tento koncert byl sledován mimo jiné i mladými lidmi, studenty této školy, kteří nadšeně aplaudovali skladbám typu chvilka s Moricconem, směs Beatles či směsi skladeb ABBA. Je to příklad toho, že vkusné úpravy populárních melodií mohou zaujmout i toto publikum a že dechová hudba zdaleka není vyhořelý žánr.

4. 10. 2003 – Koncert v Bořitově
Jednalo se o hodinový koncert a průvod obcí při příležitosti 600 let obce Bořitov. Tyto akce jsou v našem regionu časté a jsou vždy velmi pečlivě připraveny. Také bořitovští si dali velmi záležet, aby vše klapalo tak, jak chtějí, což se jim povedlo. Náš koncert a následný průvod obcí byl krásnou tečkou za pěkně prožitou sobotou.

17. - 18. 11. 2003 – Ostrava 2003
V tyto dny se v Ostravě konala mezinárodní soutěž, která je v celé Evropě považována za velmi prestižní a na které byl MDO poprvé. Ve dvou dnech se na ní vystřídalo se svými soutěžními půlhodinovými programy dvacet osm nejlepších českých a evropských orchestrů. Náš orchestr obsadil stříbrné pásmo a stále patří mezi osmičku nejlepších mládežnických orchestrů ZUŠ České republiky. Povinnou skladbou v této soutěži byla orchestrální skladba Vladimíra Studničky Radostné mládí.

Prosinec 2003 – Koledování 12.12. Boskovice, 14.12. Letovice, 19.12. Olešnice
 


Školní akce

2. - 10. 6.
Zájezd Chorvatsko
- Jelsa, resort Fontana
- přistavení autobusu 2.6. v 16 hod.
   aut.stanice DOPAZ u vlakového
   nádraží Letovice
- návrat zpět v sobotu 10. 6. ráno

7. 6. 
Výstava žáků výtvarného oddělení
  - 15:30 hod. ZŠ Kunštát

Besídka Předškoláčku
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

9. 6. 
Žákovská besídka
  třídy uč. Milana Václava Hakla
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

10. 6.
Svátky řemesel Kunštát
  - 13-13:45 hod. VDO 

13. 6. 
Žákovská besídka tříd 
  uč. Kateřiny Suchnové,
  Jiřího Mifka, Pavla Malého a
  Jitky Pecháčkové
 - 15:00 hod. ZŠ Vísky

Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Nečasové
  - 15 hod. areál AFK 

14. 6.
Závěrečné vystoupení
  tanečního oddělení
  uč. Jany Vinklerové
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice

16. 6.
Žákovská besídka
tříd uč. Petra Jaška, Sergeje
   Golubkova a Petra Křivinky
- 16:00 hod. kulturní dům Letovice 

18. 6.
Taneční vystoupení 
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
  pro Paprsek Velké Opatovice

19. - 23. 6.
Závěrečné a postupové zkoušky

19. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 10:15 hod.
   Kulturní dům Letovice

Kytarový koncertík
  třídy uč. Zuzany Pernicové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

21. 6.
Divadelní představení
  Kouzelný štětec
- 17:00 hod.
  Kulturní dům Letovice

22. 6. 
Záverečné vystoupení
  třídy uč. Moniky Ošlejškové
- 16:00 hod. Kulturní dům Letovice

23. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Anny Pařilové
- 16 hod. sál v I. patře
  Českobratrská 5

Závěrečné posezení zaměstnanců
   - areál AFK

26. 6.
Žákovská besídka
  třídy uč. Marie Portlové
- 16 hod. sál v I. patře 
   Českobratrská 5

Letní koncertík
 - 16 hod. půda Radnice v Olešnici

Žákovská besídka
  třídy uč. Jitky Pecháčkové
- 17 hod. sál v I. patře
   Českobratrská 5
 

27. 6.
Pedagogická porada
- 10:00 hod. kulturní dům Letovice

Žákovská besídka
   třídy uč. Vladimíra Pečinky
- 16:00 hod. areál AFK Letovice

1. 7.
Koncert VDO
- areál AFK Letovice
- 14:00 hod.

1. - 3. 9.
Zájezd VDO Vozokany

5. - 8. 10.
Zájezd VDO Kirchlinteln


HLAVNÍ MENU

Facebook Sledujte nás
na Facebooku


Náhodné foto z galerie

Obr


Základní umělecká škola Letovice, příspěvková organizace

Masarykovo nám. 203/29
679 61 LETOVICE

tel.: +420 777 674 203
zusletovice@zusletovice.cz

ID datové schránky: bzf3dep

KANCELÁŘ ŠKOLY JE 
BĚHEM REKONSTRUKCE
BUDOVY PŘESTĚHOVÁNA:
... TYRŠOVA 8, LETOVICE ...
(v přízemí budovy internátu MSŠ Letovice)
TELEFON: 777674203

************************

Kontaktní údaje na 
     Pověřence pro ochranu
     osobních údajů:

Vzdělávací institut pro Moravu, příspěvková organizace,
Hybešova 15,
Brno, 602 00,
Mgr. Martin Michalíček,
tel.: +420 / 732 337 492,
e-mail: 
gdpr@vim-jmk.cz
           michalicek@vim-jmk.cz

***************************


ZUŠ Letovice - Základní umělecká škola